Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

"Pierwszy raz" Teatru Mickiewicza w Częstochowie to komedia o uteatralizowanej miłości i erotycznej inicjacji mieszkańców miejskiego blokowiska. Michał Walczak pisze o swojej sztuce, że "oparta jest przede wszystkim na ostrej, tragikomicznej przepychance międzypłciowej, z całym okrucieństwem i humorem wzajemnego niezrozumienia między nowoczesną ONĄ i nowoczesnym ONYM".

„Pierwszy raz" jest niejako kontynuacją „Piaskownicy" Walczaka. Oba przedstawienia łączy ta sama obsada: Teresa Dzielska i Robert Rutkowski oraz wspólny konflikt: walka płci. Sztuka Walczaka  dotyka sfery życia seksualnego, a raczej wyobrażeń na jego temat kształtowanych przez popularną, młodzieżową prasę.

Bohaterami jest para nastolatków, którzy reżyserują swój "pierwszy raz" według wskazówek wziętych z pism typu "Bravo Girl". A więc musi to być chwila wyjątkowa i pamiętna, on prosto z deszczu, zmoknięty, co daje pretekst do zdjęcia ubrania, ona samotna, drżąca, potrzebuje opieki, obowiązkowe wino, świece i bukiet świeżych kwiatów. Dążenie do perfekcji zmienia się w absurd, kiedy chłopak po raz dziesiąty z rzędu przychodzi do dziewczyny, a ta jest cały czas niezadowolona z efektu i wciąż odkłada pierwszy raz.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu Pierwszy raz (Teatr im. A. Mickiewicza, Częstochowa): reżyseria.

Twórcy spektaklu

Tomasz Man Tomasz Man Reżyser

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Pierwszy raz.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Pierwszy raz (Teatr im. A. Mickiewicza, Częstochowa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Pierwszy raz (Teatr im. A. Mickiewicza, Częstochowa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Pierwszy raz (Teatr im. A. Mickiewicza, Częstochowa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Pierwszy raz (Teatr im. A. Mickiewicza, Częstochowa).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
"Obrócona w pył" na Olimpiadzie Teatralnej 2016 [FOTO]
"Obrócona w pył" na Olimpiadzie Teatralnej 2016 [FOTO]

Wizja senna młodej kobiety marzącej o wolnej Polsce. Zobacz zdjęcia!

Warsztaty taneczne, aktorskie i wokalne
Warsztaty taneczne, aktorskie i wokalne

Śląski Teatr Tańca, realizując swoje cele statutowe w ostatnim czasie rozpoczął współpracę ze Studiem Edukacji Artystycznej Artprofusiongroup.com, które stworzyło niezależną ofertę edukacyjną dotyczącą edukacji artystycznej w czterech dziedzinach sztuki.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!