Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Słuchaj online: JASIEK I... WIRUS

Kiedy2020-05-03 godzina 15:00
Za ileza darmo, online
Gdzie
Słuchaj online: JASIEK I... WIRUS

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na DRUGĄ ODSŁONĘ cyklu SŁUCHAJ! - tym razem o wyjątkowo aktualnym tytule.

Szymon Bogacz, Zuzanna Bućko

JASIEK I… WIRUS – 3.05 | 15:00

reżyseria: Bartosz Kurowski

muzyka: SzaZa

występują: Jolanta Góralczyk, Anna Kramarczyk, Radosław Kasiukiewicz, Katarzyna Kłaczek (gościnnie), Tomasz Maśląkowski, Aleksandra Mazoń, Grzegorz Mazoń, Marek Tatko

Sześcioletni Jasiek jest chory. Ma katar, kaszel i gorączkę. Trudne chwile pomagają mu znieść Paczka Chusteczek, Termometr, Apsik i Gorączka. Czy wspólnie uda im się pokonać groźnego Wirusa? Czy wezwany na pomoc superbohater, Johnny C, da sobie radę?

SŁUCHAJ! to cykl teatralnych słuchowisk, nagranych podczas prezentowanych na Scenie Kameralnej Wrocławskiego Teatru Lalek w 2014 roku czytań performatywnych. W czasie epidemii macie okazję posłuchać ich online na stronie teatru w co drugą niedzielę o godz. 15:00.

 

Sztuki układają się w serial teatralny pod tytułem „Jasiek i…”, przeznaczony dla dzieci w wieku 3-10 lat. Wszystkie zostały napisane na zamówienie WTL-u przez uznanych polskich dramatopisarzy: Martę Guśniowską, Zuzannę Bućko, Szymona Bogacza, Piotra Rowickiego, Michała Buszewicza i Roberta Jarosza. Byli to zarówno artyści od lat piszący dla teatru lalek, jak i ci związani z teatrem dramatycznym, a u nas debiutujący jako autorzy tekstów dla dzieci. Czytaniom towarzyszyła muzyka improwizowana na żywo przez duet muzyczny SzaZa* – formację muzyczną stworzoną przez Pawła Szamburskiego i Patryka Zakrockiego.

Cykl SŁUCHAJ! opowiada o życiu sześcioletniego Jaśka, ale w każdym odcinku w odmiennej konwencji — chłopiec leci w kosmos, zmaga się z wirusem albo próbuje wymóc na mamie, żeby kupiła mu psa. Niektóre jego przygody sązabawne, inne całkiem poważne. Czasem w świecie Jaśka pojawia się rycerz, innym razem postać rodem z mitologii słowiańskiej czy gadający termometr.

Cykl SŁUCHAJ!cieszył się ogromną popularnością naszych widzów, którzy całymi rodzinami odwiedzali nas w niedzielne popołudnia. Żywiołowy odbiór i reakcje publiczności możecie usłyszeć na prezentowanych online nagraniach – mamy nadzieję, że dzięki nim przez chwilę poczujecie się jak w teatrze.

SŁUCHAJ! to pełna humoru teatralna przygoda, pobudzająca wyobraźnię dziecka.

SŁUCHAJ! to czytania współczesnych sztuk dla młodych widzów z muzyką na żywo.

SŁUCHAJ! to najlepszy sposób na rodzinne niedzielne popołudnia.

 

Nagrania słuchowisk publikujemy co drugi tydzień, zawsze w niedzielę o godz. 15.00 na stronie internetowej https://www.teatrlalek.wroclaw.pl/pl/teatr-online

 

Wraz ze słuchowiskami udostępnione będą kolejne rozdziały z książki „Jasiek i…” wydanej na zamówienie teatru przez wydawnictwo Tashka (Warszawa 2014). W wersji drukowanej sztukom towarzyszą oryginalne ilustracje, stworzone przez pięciu artystów, których wyobraźnia tworzy dla przygód Jaśka niesamowite tło. Książkę możecie po prostu czytać na dobranoc, ale także – do czego gorąco zachecamy – wykorzystać ją podczas zabawy w teatr. Jeżeli tak się stanie, przyślijcie nam koniecznie zdjęcia lub nagrania z Waszych domowych przedstawień.

*Duet SzaZa tworzą Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki, wirtuozi muzyki improwizowanej i sceny niezależnej, którzy przywołują na scenie sytuacje dźwiękowe – czasem zabawne lub ocierające się o groteskę, czasem przybierające formę głębokiej wypowiedzi muzycznej, zawsze jednak tworzone z ogromną wrażliwością i w stałej interakcji z młodym odbiorcą.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama