Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Ziemowit Szczerek - spotkanie autorskie

Kiedy2020-05-07 godzina 18:00
Za ilewstęp wolny
GdzieFacebook.com/Empikcom
Ziemowit Szczerek - spotkanie autorskie

7 maja o godz. 18:00, w wirtualnym studiu Empiku pojawi się Ziemowit Szczerek, laureat Paszportu „Polityki” za rok 2013, dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Autor pozostanie do dyspozycji czytelników, którzy będą mogli zadawać pytania oraz podzielić się pierwszymi czytelniczymi wrażeniami. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Na spotkaniu obecny będzie tłumacz migowy.

 

Tym razem Szczerek zaskoczy brawurową powieścią utrzymaną w klimacie noir „Cham z kulą w głowie” (Wydawnictwo Znak), opartą na przewrotnym pomyśle – drugiej wojny światowej nie było. Warszawa nigdy nie została zniszczona, a dzisiaj pod łukami triumfalnymi spacerują Polacy, Żydzi i Ukraińcy. Ale teraz to miasto, które nie przegrało, spływa krwią. Ulica szepcze o Kubie Hieroglifie i spisku tajnych stowarzyszeń. Kolejne trupy bez głów walają się po ulicach, a świat pogrąża się w chaosie. Trwa wojna na wszystkich szczeblach, w mieście rozprzestrzenia się nienawiść podsycana przez namiętność. A w tle ulubiony temat pisarza – wielka historia.

 

Ziemowit Szczerek jak nikt potrafi obnażyć narodowe przywary i dotrzeć do samej tkanki zbiorowej tożsamości. Rok temu wydał głośny reportaż poświęcony obecnej sytuacji na Węgrzech – „Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim”. I choć tym razem pisarz powraca do fikcji literackiej, jego powieść odważnie wydobywa na powierzchnię to, co dręczy polskie sumienie.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama