Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Taneczność tańca - część druga

Kiedy2020-05-23 godzina 17:00
Za ilewstęp wolny
Gdzie
Taneczność tańca - część druga

23 maja o godz. 17.00 zapraszamy profil FB Polskiego Teatru Tańca na rozmównicę online pt. „Taneczność tańca - część druga”, organizowaną z okazji Dnia Teatru Publicznego.

Będziemy kontynuować dyskusję poświęconą fizyczności we współczesnym teatrze, w którym komponowany ruch oraz świadomość ciała pełnią bardzo istotną rolę.  Porozmawiamy o rozmaitych zastosowaniach gestu, tańca, ruchu i bezruchu. Zastanowimy się, czy ruch sceniczny jest nowym teatralnym zjawiskiem i czym różni się od choreografii? Kim jest „ruchmistrz”? Na czym polega choreografia w zadaniach czysto aktorskich? Jak wpływa na wizualność i muzyczność spektaklu? Pochylimy się nad rolą ruchu w spektaklu na poziomie energetycznym i zjawiskiem czerpania przez teatr z technik i stylów tańca, m.in. z tańca konceptualnego.   

Naszymi gośćmi będą Jadwiga Majewska - krytyk, teoretyk, kuratorka międzynarodowych projektów artystycznych, badawczych i edukacyjnych, wykładowca, autorka tekstów w „Teatrze”, „Didaskaliach”, „Znaku” czy „Dwutygodniku”, autorka opracowań dwóch antologii tekstów o tańcu współczesnym. Spotkamy się z Natalią Korczakowską, reżyserką spektakli teatralnych, m.in. Stanisława Lema  Solaris dla TR Warszawa czy adaptacji Berlin Alexanderplatz Alfreda Döblina, dyrektorką artystyczną Teatru Studio teatrgaleria w Warszawie, reżyserką spektakli operowych. Dołączy do nas Weronika Pelczyńska, tancerka, choreografka, autorka solowego spektaklu „Yvonne Yvonne” - remiksu twórczości Yvonne Rainer, współtwórczyni spektaklu  Fire is raging in your hair w choreografii Anny Nowickiej, zaangażowaną w tworzenie choreografii oraz ruchu scenicznego do sztuk , m.in. w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Gościć będziemy Weronikę Szczawińską, reżyserkę teatralną, dramaturżkę, doktorkę nauk o sztuce, tworzącą spektakle mające formę esejów scenicznych, łączących elementy teatru, performance’u, tańca i refleksji teoretycznej, jak „Geniusz w golfie” w Teatrze Starym w Krakowie czy „Nigdy więcej wojny” zrealizowany w Komunie Warszawa.   

Cyklowi ‚rozmównic” patronuje kwartalnik „Taniec”.   

Wydarzenie odbywa się w ramach Dnia Teatru Publicznego, którego organizatorem jest Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie.   Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama