Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków online

Kiedy2020-06-19
Do kiedy2020-06-20
Gdzie@2016katowice YT: Katowice Miasto Ogrodów
Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków online

Ogrody Dźwięków, czyli odbywający się od 2012 roku w Katowicach festiwal muzyki świata,  przechodzi tym razem w świat cyfrowy. Choć nic nie niesie takiej energii jak koncert na żywo, to mając na uwadze bezpieczeństwo gości w tym roku organizatorzy – Katowice Miasto Ogrodów – zaprasza wyjątkowo przed ekrany komputerów.

Miasto Ogrodów przygotowało dwa premierowe koncerty, zarejestrowane specjalnie na Ogrody Dźwięków i nigdy dotąd nie publikowane. Jako pierwsza zagra w piątek 19 czerwca znana katowicka Kapela Fedaków. Może piątkowy koncert zamieni się w domową potańcówkę?

W sobotę ze Śląska jedziemy Zakopianką prosto na Podhale, gdzie biją źródła muzyki Megitzy. To pseudonim wokalistki i kontrabasistki Małgorzaty Babiarz. Pulsujący rytm, który ma swoje źródła zarówno w Zakopanem, jak i na Bałkanach czy krajach latynoskich w połączeniu z dobrymi tekstami to znaki rozpoznawcze Megitzy, który na Ogrodach wystąpi (choć tylko wirtualnie) w kwartecie.

Koncerty zostaną udostępnione premierowo na profilu FB Miasta Ogrodów (@2016katowice) oraz na profilu YouTube. Dostęp jest wolny, ale na stronie ticketportal.pl można kupić symboliczny bilet za 10 zł i przyczynić się do organizacji festiwalu, w ramach którego artyści otrzymują pełne honorarium.

 

19 czerwca, godz. 20.00 – Kapela Fedaków

Rodzinny zespół z Katowic, grający tradycyjną muzykę folkową ze Śląska i uczący i promujący tradycyjne tańce. Znani z organizacji licznych potańcówek i serii warsztatów „Folkowe poniedziałki”.

Podczas koncertu wykonają tradycyjną śląską muzykę, w tym melodię zidentyfikowaną przez etnografów na terenie dzisiejszych Katowic oraz autorskie utwory Kuby Fedaka. Sięgną także po oryginalne instrumenty, choćby sukę biłgorajską.

Iga Fedak – śpiewk baraban

Karolina Fedak – skrzypce, suka biłgorajska

Kuba Fedak – akordeon, cymbały

Tancerze: Natalia Juranek, Adam Urban

 

20 czerwca, godz. 20.00 – Megitza [PL]

Megitza, czyli Małgorzata Babiarz, urodziła się w Zakopanem, skąd w wieku 16 lat sama wyemigrowała do USA, gdzie ożyło jej marzenie o dzieleniu się muzyką, która od zawsze pulsowała w jej góralskich żyłach.

Krytycy opisują jej muzykę jako „muzyka na nowe milenium”. Doszukują się w niej inspiracji kulturą bałkańską, latynoską, etno-jazzem, popem, reggae, a nawet rockiem. Lecz to nie gatunki muzyczne, a ludzkie życie i uczucia niezmiennie pozostają kompozycyjnym kompasem Megitzy. Dopełnieniem niebanalnego charakteru artystki jest jej kontrabas.

Megitza wystąpi w kwartecie w składzie:

Marcin Cyzowski - gitara

Konrad Ligas - akordeon

Łukasz Kurzydło - perkusjonalia

Małgorzata Babiarz - wokal, kontrabas

 

zdjęcie: Megitza_Apeture Studio_ Wojciech StopkaChcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama