Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Przewodnik taniec - kultura w sieci: Rozmowa z Jackiem Przybyłowiczem

Kiedy2020-06-22 godzina 18:00
Za ilewstęp wolny
Gdziehttps://www.facebook.com/events/951589468610709/
Przewodnik taniec - kultura w sieci: Rozmowa z Jackiem Przybyłowiczem

22 czerwca o godz. 18.00 rozmową z Jackiem Przybyłowiczem, choreografem i kuratorem sezonu Opery Wrocławskiej, rozpocznie się nowy projekt Fundacji Performa - Przewodnik taniec.
 
Przewodnik taniec proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań. Kuratorzy oprowadzą czytelników przez nowe terytoria współczesnej sztuki tańca przedstawiając niezwykłe osobowości, niezapomniane spektakle, inspirujące książki i artykuły, ważne festiwale. Poznają Was z twórcami, którzy zmienili ich optykę w patrzeniu, tworzeniu i rozumieniu tańca, zapowiedzieli swoiste zwroty w historii tej dziedziny. Poza tekstami, linkami i odniesieniami do artykułów zapraszamy do wirtualnie prowadzonych rozmów z zaproszonymi przez nas choreografami oraz wysłuchania wykładów.

Platformę Przewodnik taniec kreuje duet kuratorski, czyli Anna Królica i Adam Kamiński. Ich drogi przecięły się w 2008 roku we Wrocławiu przy okazji Wibracji Tanecznych.  Każdy z nich prowadził indywidualnie projekty kuratorskie, ulegając  rozmaitym fascynacjom w obszarze tańca, teraz chcą odsłonić kulisy swojej pracy i działań.

Inauguracja programu już 22 czerwca, godz. 18.00, pierwsze spotkanie dostępne także w streamingu na fanpagu:

https://www.facebook.com/events/951589468610709/

Temat spotkania to: "Choreograficzne decyzje i wybory podczas pracy twórczej z zespołem”.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama