Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Dziewczyny z Neapolu - spektakl operowy on line

Kiedy2020-07-28 godzina 20:00
Za ilewstęp wolny
Gdziehttps://www.facebook.com/LesFemmesOpera
Dziewczyny z Neapolu - spektakl operowy on line

A może by tak… do Neapolu? Co powiecie na wakacyjną podróż do tego niezwykłego włoskiego miasta położonego u podnóża Wezuwiusza? Już 28 lipca o godzinie 20:00 możemy się tam przenieść wraz z Les Femmes – wyjątkowym zespołem operowym z Trójmiasta. Na swoim kanale na YT oraz FB Natalia Krajewska-Kitowska, Joanna Sobowiec-Jamioł i Emilia Osowska wraz z Arkadiuszem Farkowskim (fortepian) i Piotrem Jamiołem (skrzypce) w śpiewający sposób opowiedzą nam historię pewnych neapolitanek o wielkich marzeniach…

A wszystko to bez wychodzenia z domu i całkowicie bezpłatnie! Spektakl operowy w formie pasticcio będzie dostępny od godziny 20:00 na kanale Les Femmes na Youtube oraz na profilu zespołu na Facebooku.

Niezły pasztet!
Pasticcio to opera, złożona z arii i recytatywów różnych kompozytorów. Określenie przywędrowało ok. 1725 roku do świata muzyki prosto z… kuchni i po włosku oznacza pasztet, przekładaniec, odnoszący się do arystokratycznej haute cuisine. Jako danie przygotowane z najlepszych składników jest kulinarnym rarytasem, popisem szefa kuchni. I taki też popis zobaczymy już w ostatni wtorek lipca – tym razem popis operowy. Obejrzymy cudowne przedstawienie, obfitujące w największe operowe arie włoskich kompozytorów XIX i XX wieku – w wersji online wyreżyserowanej przez same śpiewaczki operowe.

Od tawerny do La Scali
„Dziewczyny z Neapolu...” to opowieść o pracownicach włoskiej, małomiasteczkowej tawerny, które prozę życia zmieniają w scenę teatru muzycznego. Głowy mają pełne marzeń, codziennym przedmiotom nadają nowe, artystyczne znaczenie, a dania przygotowują w niekonwencjonalny sposób… Spektakl, choć silnie nacechowany różnorodnymi emocjami, niesie przesłanie, że warto posiadać jak najwyższe aspiracje, a jednocześnie się cieszyć każdą chwilą tu i teraz.

Przedstawienie miało swoją premierę w 2014 r. podczas Festiwalu Kultury Włoskiej w Polkowicach. Następnie było wystawiane w gdyńskim Centrum Kultury (Niedziela Melomana), Operze Bałtyckiej („Opera? Si!” Jerzego Snakowskiego), podczas 10 Międzynarodowego Forum Młodych (Bydgoski Festiwal Operowy 2017, w którym Natalia Krajewska–Kitowska została laureatką I miejsca w Konkursie na Najciekawszą Osobowość Festiwalu); na Zamku w Krokowej (Koncert Noworoczny) oraz w Filharmonii
Koszalińskiej.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama