Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

21. edycja Festiwalu Filmu Niemego

Kiedy2020-12-04
Do kiedy2020-12-06
Gdziehttps://www.facebook.com/events/1791166147704454/
21. edycja Festiwalu Filmu Niemego

Fundacja dla Kina oraz Kino Pod Baranami zapraszają na 21. edycję Festiwalu Filmu Niemego – tym razem odbywającą się online na platformie e-kinopodbaranami.pl. Na ekranach w domach widzów zagoszczą wypełnione nostalgią i melancholią tytuły. W rolach głównych wielkie gwiazdy niemego kina: Marlena Dietrich, Gloria Swanson, Rudolph Valentino, Lyda Borelli, Pola Negri i Emil Jannings. Część filmów, na wzór dawnych seansów z początku XX wieku, będzie można zobaczyć wraz z koncertem wykonanym przez artystów reprezentujących różne style muzyczne.

Choć tradycyjne kina wciąż pozostają zamknięte, najmłodsza, wirtualna sala Kina Pod Baranami stoi otworem przed widzami z całej Polski. To właśnie platforma e-kinopodbaranami.pl ugości w tym roku 21. Festiwal Filmu Niemego. Zmianie ulega formuła wydarzenia, ale nie jego jakość: podobnie jak w latach ubiegłych, Festiwal bierze pod lupę fenomen kina sprzed przełomu dźwiękowego, a w jego programie znajduje się szereg filmowych perełek, którym towarzyszyć będzie muzyka.

Temat tegorocznej edycji, choć zaplanowany wiele miesięcy temu, okazał się niemal profetyczny. Panująca nad światem pandemia sprawia, że wielu z nas częściej niż zwykle oddaje się melancholijnej refleksji nad sensem istnienia. Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2022 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama