Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Lejdi End Dżentelmen Tur

Kiedy2009-03-07 godzina 19:00
Za ile25/30 zł
GdzieGaleria Teatr From Poland
6 marca wystartuje "Lejdi End Dżentelmen Tur" i odwiedzi pięć polskich miast. Headlinerem trasy będzie niemiecki kwintet Trustgame, który zadebiutował albumem pod tym samym tytułem w roku 2008. Obok gwiazdy wystąpią również punk'n'rollowi Kuśka Brothers oraz częstochowska kapela powerpopowa Vena Valley.

W roli gwiazdy wystąpi Trustgame, doskonały niemiecki kwintet grający rock i alternatywę, którego występy live na zawsze zapadną w pamięć zwolennikom zespołów Foo Fighters, Green Day czy Nickelback!

www.myspace.com/trustgame01

 

Zespół VENA VALLEY rozpoczął swoją działalność w 2003 roku w Częstochowie. Po kilku miesiącach wspólnej pracy zarejestrował w studiu swoją pierwszą płytę demo pt."Tanellis". Nagranie zaistniało na rynku podziemnym. Materiał ten zebrał bardzo dobre opinie i pozytywne recenzje. Powstał także teledysk do utworu "Hollow", cieszący się sporym zainteresowaniem mediów, a utwór "Too Late For Love" również z tej płyty znalazł się w drugiej edycji BISlisty, gdzie od samego początku utrzymywał się w czołówce notowania. Latem 2006 nastąpiła zmiana personalna. Do zespołu dołączył nowy basista. Na przełomie 2006 i 2007 roku zespół nagrał materiał na płytę "Playground". Z nową płytą ustabilizował się skład zespołu oraz gatunek wykonywanej muzyki. Grupa kojarzona do tej pory z nurtem gotyckim stała się zespołem grającym klimatyczny, mocny rock. Jako singiel promujący płytę wybrano utwór "Odchodzisz", do którego nakręcono wraz z grupą fotograficzną RED TEAM teledysk. Zdjęcia do clipu wykonane zostały w renesansowym pałacu w Krowiarkach niedaleko Raciborza. Twórcą teledysku jest Łukasz Muszalski wraz z wokalistką Justyną Krysiak (RED TEAM). Clip został zmontowany z ok. 2000 zdjęć tworząc film poklatkowy. Na początku 2008 roku VENA VALLEY wzięła udział w projekcie "POLISH TRIBUTE TO THE SISTERS OF MERCY", w którym nagrała swoją wersje utworu "Walk Away". Płyta ukazała się pod tytułem "SITTIN' IN THE BAR FOR HOURS" wydana przez GOTHART MUSIC. Liczne koncerty oraz udział w festiwalach zaowocowały dużym zainteresowaniem zespołem. VENA VALLEY miała przyjemność zagrania m.in. z takimi zespołami jak: CLOSTERKELLER, DELIGHT, ARTROSIS, LILITH, T.LOVE, TYR (Wyspy Owcze), GALADRIEL (Słowacja), VARTTINA (Finlandia), CARRION, CARNAL, CETI, AT THE LAKE, HABAKUK, NOZZLE (UK), NIGHT BY NIGHT (UK). Jesienią 2008 VENA VALLEY zdobyła clipem do utworu "Odchodzisz" Grand Prix na festiwalu NOKIA STUDIO GARAŻ. Jury w składzie: Piotr Metz, Robert Leszczyński i Wojciech Łozowski oraz "fani" odwiedzający portal Studio Garaż wybrali teledysk VENA VALLEY, który zdobył największą liczbę głosów wśród prawie 400 000 użytkowników serwisu. Nagrodę główną festiwalu (profesjonalny teledysk) ufundowała firma NOKIA.

www.myspace.com/venavalley

 

Kuśka Brothers. Jest w życiu kilka prostych zależności. Palisz - masz raka. Pijesz - masz kaca. Idziesz na koncert - gra zespół. Stop! Są jeszcze Kuśka Brothers.

Baaaaaardzo ciężko jest jednoznacznie zakwalifikować Kuśkę. Po wielu sporach i dysputach padło na szydo - prześmiewczo - posunięto - pos*any zespół rockowo-"i inne". Ta trafna charakterystyka być może przybliża stylistykę zespołu. Dla ludzi - "Kuśka gra wszystko, w każdym stylu, generalnie rockowo, opierając się na jajcarskim wykonaniu i abstrakcyjnych tekstach". Brzmi znajomo? Pachnie np. Big-cycem? He! - to jeszcze Kuśki nie znacie - są o wiele bardziej porypani.

Poziom abstrakcji osiągany przez Kuśkę może stanowić bowiem wzór dla zakwaszonych twórców alternatywnych. Jak grają swoje na najwyższych obrotach jedno jest pewne - tą nazwę zapamięta każdy. Oczywiście zgorzkniali krytycy pokroju R. L. powiedzą - "wtórne i bez pomysłu - nie mają nic do powiedzenia to robią kabaret". Zespół ma to w głębokim poważaniu. Bo cóż liczy się w muzyce rockowej bardziej, niż show, impreza, dobra zabawa... Kuśka umie to zrobić doskonale, są oryginalni, nie małpują, grają jak trza i nie bawią się w sztuczne trendy, przesłania na wyrost i urabianie własnej muzyki po to, "byle tylko w radiu puścili".

Siła Kuśki tkwi w bzdurni, która wali i kopie prosto w czoło, polana rockowo - popowym sosem. Poczynając od przebojów własnych ("Darek Szpakowski" - genialne!!!), poprzez covery (Englishman in New York Stinga jako "Idę do Wietnamca" po prostu ściska nery), kończąc na patetycznych (HA!HA!HA!) balladach ("Jesteśmy Kuśka", "Dziewczyny są głupie") - na koncercie nikt się nie będzie nudził - ani rasowy rockman, ani bezdomny, który zawitał zbierać puszki, ani zbłąkany dresiarz szukający okazji.

www.kuskabrothers.art.pl


Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2023 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama