Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Letni nabór do RCC

2011-07-01

Tradycyjnie, korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych, Rugby Club Częstochowa ogłasza nabór do drużyny. Zapisy potrwają do końca wakacji.

Grupy wiekowe objęte naborem:

Katgoria

Rok urodzenia

Żak

1999,2000

Młodzik

1997,1998

Kadet

1995,1996

Junior

1993,1994

Senior

1992 i starsi

We wszystkich kategoriach wiekowych szkolenie obejmuje kobiety i mężczyzn.

Harmonogram treningów:

Kadet, Junior, Senior:

Poniedziałek

17:30

Środa

17:30

Piątek

17:30

Żak, Młodzik:Poniedziałek

16:00

Czwartek

17:30

Treningi odbywają się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 510-120-388 lub na adres mailowy: klub@rcc.czest.pl

Poniżej prezentujemy najczęściej zadawane pytania dotyczące naboru wraz z odpowiedziami:

Dlaczego rugby?
Rugby to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. W Polsce jest aktualnie w fazie bardzo dynamicznego rozwoju, a nie bez znaczenia w tym kontekście pozostaje fakt, że dyscyplina ta wraca do grona sportów olimpijskich. Rugby zapewnia wszechstronny rozwój fizyczny, a zarazem doskonale kształtuje charakter, samodyscyplinę oraz umiejętność współpracy w grupie.

Do kogo adresowany jest nabór?
Rugby to sport dla wszystkich, a więc grać mogą zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Znaczenia nie mają także warunki fizyczne - w rugby z powodzeniem grają osoby wysokie, niskie, masywne jak i szczupłe.

Jakie są wymagania wstępne?
Nie ma żadnych, poza chęciami do treningu i gry! Zdajemy sobie sprawę, że rugby nie jest jeszcze bardzo popularne w naszym kraju, dlatego nie oczekujemy od nowych zawodników znajomości przepisów i specyfiki gry. Zaprezentujemy je dokładnie w trakcie treningów. Dla nas istotny jest zapał

Czy rugby to bezpieczny sport?
Tak! W rugby nie trzeba używać żadnych twardych ochraniaczy. Przepisy dopuszczają kontakt między zawodnikami, ale gwarantują bezpieczeństwo na boisku. Przepisy w kategoriach dziecięcych znacząco różnią się od tych stosowanych przez seniorów. Część zasad jest uproszczona, a chodzi głównie o to aby dzieci zaznajamiać stopniowo ze specyfiką gry, rozwijać u nich podstawowe cechy motoryczne, a przede wszystkim dać im jak najwięcej radości oraz satysfakcji.

Jak można dołączyć do drużyny?
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na którykolwiek trening. Przyjście na trening jest niezobowiązujące.

Co jest potrzebne do uprawiania rugby?
Do gry w rugby nie używa się żadnych twardych ochraniaczy - każdemu zawodnikowi wystarczy koszulka, spodenki, oraz sportowe obuwie, a w chłodniejsze dni po prostu cieplejsze ubranie. Rugby to sport masowy - minimum sprzętu, minimum kosztów - maksimum gry i satysfakcji.

Co dalej?
Każdy kto zdecyduje się rozpocząć swoją przygodę z rugby będzie trenował na profesjonalnych obiektach sportowych (murawa, bieżnia) pod wodzą wykwalifikowanych szkoleniowców. Będzie mógł grać w oficjalnych rozgrywkach w wybranej kategorii wiekowej i mierzyć się z rówieśnikami z całej Polski.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama