Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Mieszkanie dla studenta z licytacji komorniczej - dlaczego to się opłaca?

2023-04-04 16:23:30 | Częstochowa

Każdy student rozpoczynający naukę na uczelni wyższej musi zmierzyć się z wyborem miejsca zamieszkania. Często, zwłaszcza w dużych miastach, ceny mieszkań mogą być bardzo wysokie. Dlatego warto zainteresować się alternatywnym rozwiązaniem, jakim jest zakup nieruchomości na licytacji komorniczej. W artykule przedstawimy zalety tego rodzaju transakcji oraz powody, dla których warto rozważyć tę opcję podczas poszukiwania mieszkania dla studenta.

mieszkanie dla studentaTańsza alternatywa dla pierwszego mieszkania

Licytacje komornicze są organizowane przez komorników sądowych, którzy mają za zadanie odzyskać należne długi z nieruchomości. Aby uzyskać informacje na temat nadchodzących licytacji, warto śledzić stronę: https://monitor.adradar.pl/przetargi/all/79153/Cz%C4%99stochowa/licytacje_komornicze. Mieszkania, które trafiają na licytacje, są często sprzedawane po niższych cenach, niż te dostępne na rynku wtórnym. Wynika to z faktu, że cena wywoławcza na licytacji jest ustalana poniżej wyceny rzeczoznawcy. Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie nawet do 33% wartości mieszkania, co stanowi znaczącą przewagę cenową w porównaniu z tradycyjnym zakupem. Jest jednak jedno "ale". Przed przystąpieniem do licytacji należy upewnić się, że w mieszkaniu nie ma lokatorów oraz nie jest ono obciążone hipoteką przymusową. Jeśli tak jest przed zakupem należy koniecznie skonsultować się z prawnikiem lub doświadczonym pośrednikiem w obrocie nieruchomościami".

Szybki proces zakupu i możliwość personalizacji

Kolejną zaletą zakupu mieszkania na licytacji komorniczej jest szybkość procesu. Przy zakupie nieruchomości na rynku wtórnym, negocjacje i formalności mogą trwać nawet kilka miesięcy. W przypadku licytacji komorniczych, cały proces może zakończyć się w ciągu kilku tygodni, co pozwala studentowi szybko zamieszkać w nowym miejscu. Dodatkowo, zakup nieruchomości z licytacji komorniczej daje możliwość personalizacji mieszkania, gdyż często są one sprzedawane w stanie deweloperskim. To pozwala na zaaranżowanie wnętrza według własnych potrzeb i upodobań.

Inwestycja na przyszłość

Zakup mieszkania na licytacji komorniczej może być także świetną inwestycją na przyszłość. Po zakończeniu studiów, student może zdecydować się na sprzedaż nieruchomości, co przyniesie mu zysk, biorąc pod uwagę niższą cenę zakupu na licytacji. Ponadto, dzięki oszczędnościom na zakupie mieszkania, student może zdecydować się na jego wynajem, generując dodatkowe dochody. W perspektywie długoterminowej, taki sposób zarządzania nieruchomością może przynieść znaczące korzyści finansowe.

Licytacje komornicze jako korzystna opcja zakupu mieszkania dla studenta

Mieszkanie dla studenta z licytacji komorniczej to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnego zakupu nieruchomości na rynku wtórnym. Dzięki niższym cenom, szybkości procesu i możliwości personalizacji, zakup mieszkania z licytacji komorniczej może być doskonałym rozwiązaniem dla studentów. Ponadto, taka forma nabycia nieruchomości może stać się inwestycją na przyszłość, generując zyski z wynajmu lub sprzedaży po zakończeniu studiów.

Artykuł Partnera

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: Licytacje komornicze, mieszkanie na studiach, tanie mieszkania
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
gap year
"Gap year" - czy warto robić rok przerwy przed studiami?

Rok przerwy od nauki może się wydawać bardzo zachęcającym pomysłem.

juwenalia za granicą
Czy juwenalia obchodzone są również w innych krajach?

Choć juwenalia to święto, które odbywa się tylko w Polsce, to w innych krajach studenci również można napotkać podobne tradycje.

juwenalia
Juwenalia - tradycje i zwyczaje związane z największym świętem studentów

Pochód i koncerty muzycznych gwiazd to tylko jedne z wielu juwenaliowych tradycji.

Polecamy
Poradnik krok po kroku
Zasady przyjęć do akademika

Poradnik krok po kroku.

studenckie podrÃłÅźe
Tanie podóżowanie, czyli jak zwiedzać świat będąc studentem?

Wyjazd za granicę na studencką kieszeń.

Ostatnio dodane
gap year
"Gap year" - czy warto robić rok przerwy przed studiami?

Rok przerwy od nauki może się wydawać bardzo zachęcającym pomysłem.

juwenalia za granicą
Czy juwenalia obchodzone są również w innych krajach?

Choć juwenalia to święto, które odbywa się tylko w Polsce, to w innych krajach studenci również można napotkać podobne tradycje.

Popularne