Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

W pewnym dużym mieście „tak pięknym, że nie było w nim miejsca na ogrody”, w dwóch połączonych domach, które dzieliła tylko rabatka z kwiatami mieszkali: Gerda z babcią, a w drugim mieszkał Kaj. Nadeszła zima, zaczął padać śnieg…

Tak rozpoczyna się „Królowa Śniegu”, jedna z najpiękniejszych baśni Andersena    w adaptacji Beniamina Marii Bukowskiego. I tak zaczyna się opowieść o mocy przyjaźni, która zmienia wszystko, o miłości, która stapia lód, o dzieciństwie i dorosłości, o bolesnych rozstaniach i o tym, że w przemijaniu jest sens.

Ale wróćmy do początku opowieści!

Podczas śnieżnej zamieci Kaj spotyka Królową Śniegu, „która była przepiękna, ale jej serce było skute lodem”. Zwierza się jej, że marzy o tym, aby… móc zatrzymać czas, żeby jak najdłużej pozostać z tymi, których kocha. Tymczasem Trolle (w naszym spektaklu – okrutni chłopcy) postanawiają wykuć lustro, w którym wszystko widziane będzie na opak – to co dobre, będzie wyglądać jak złe, a to co złe, jak dobre. Z lustrem chcą wzbić się hen, do nieba, aby zadrwić z Najwyższego. Niestety tafla lustra spada, a jego odłamek rani Kaja. Szkło wnika w jego serce i oczy. Królowa Śniegu, wie, że Kaj powinien zamarznąć, aby odłamek szkła go nie zabił, zabiera go więc ze sobą. Gerda, nie mogąc pogodzić się ze stratą najbliższego przyjaciela, postanawia go odnaleźć za wszelką cenę. Przemierza cały świat, aby dotrzeć do lodowego pałacu. Jeszcze nie wie, że poszukiwanie przemieni się w długą, wyczerpującą wędrówkę, podczas której pozna co to radość i cierpienie, nadzieja i tęsknota.

Obsada: Gerda - Hanna Zbyryt, Kaj - Krzysztof Koła (gościnnie), Królowa Śniegu - Teresa Dzielska, Babcia - Małgorzata Marciniak, Czarownica - Czesława Monczka, Narrator - Antoni Rot, Zły - szef bandy Trolli, Wróżka - Marta Honzatko, Troll Gniewek, Rozbójniczka, Przebiśnieg - Sylwia Karczmarczyk, Troll Plujek, Eskimos, Powój - Iwona Chołuj, Troll Wrzeszczek, Lilia - Agnieszka Łopacka, Kruk, Troll Płaczek, Lilia - Agata Ochota, Królewna, Róża - Sylwia Oksiuta-Warmus, Królewicz, Foka, Kwiat Narcyz - Bartosz Buława (gościnnie), Rozbójnik, Przebiśnieg - Robert RutkowskiSebastian Banaszczyk

***

Autorem tekstu, inspirowanego dziełem Hansa Christiana Andersena jest Beniamin Maria Bukowski, młody dramaturg i reżyser teatralny, laureat kilkunastu konkursów literackich, m.in. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Reżyseria i teksty piosenek - Magdalena Piekorz, muzyka - Adrian Konarski.

Kostiumy -  Dominika Żłobińska, a scenografia i wizualizacja - Hektor Werios, choreografia - Jakub Lewandowski, współpraca scenograficzna – Stanisław Kulczyk, światło – Paweł Murlik, elementy magiczne – Maciej Pol, asystenci reżysera - Arleta Lizoń, Bartosz Buława, korepetycje wokalne - Marzena Lamch-Łoniewska, plakat - Damian Drewniak

Montaż materiałów wizualnych - Adam Synyszyn, udźwiękowienie materiałów wizualnych - Jacek Gruszka, współpraca plastyczna - Ewa Walczak

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Królowa Śniegu.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Królowa Śniegu (Teatr im. A. Mickiewicza, Częstochowa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Królowa Śniegu (Teatr im. A. Mickiewicza, Częstochowa).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Królowa Śniegu (Teatr im. A. Mickiewicza, Częstochowa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Królowa Śniegu (Teatr im. A. Mickiewicza, Częstochowa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Królowa Śniegu (Teatr im. A. Mickiewicza, Częstochowa).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
O Klacie słów kilka
O Klacie słów kilka

5 kwietnia odbędzie się premiera studencka "Sprawy Dantona" w reżyserii Jana Klaty. Przyjrzyjmy się bliżej tej niewątpliwie interesującej postaci środowiska teatralnego.

Lubaszenko i Wierzbicka w komedii "Dajcie mi tenora!" [ZDJĘCIA]
Lubaszenko i Wierzbicka w komedii "Dajcie mi tenora!" [ZDJĘCIA]

"Dajcie mi tenora!" to komediowy majstersztyk, wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze. Zobacz zdjęcia ze spektaklu, szykowanego przez warszawski Teatr Capitol.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!