Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Piosenki Jana Wołka w wykonaniu Piotra Machalicy, Mariana Opani oraz aktorów częstochowskiego teatru: Waldemara Cudzika i Adama Hutyry.
 
Jan Wołek - poeta, malarz, pisarz, autor piosenek wykonywanych m.in. przez Hannę Banaszak, Ewę Błaszczyk, Edytę Geppert, Piotra Machalicę, Mariana Opanię, Mirosława Czyżykiewicza.Przekornie mawia o sobie "sztuk-mistrz". Swoje życie dzieli między Warszawę, a Kazimierz Dolny, gdzie ma swoją galerię obrazów - Suszarnia.
 
Na brak weny nigdy nie narzeka. – „Jak ona nie chce przyjść to trzeba ją wziąć za d… i posadzić koło siebie” – mówi . Jan Poprawa powiedział o nim: (…) Jest dziś prawdopodobnie najwybitniejszym poetą piosenki. Chyba tylko Jonasz Kofta w najpiękniejszych swych utworach latał równie wysoko”.

O czym pisze Jan Wołek? O życiu. O relacjach międzyludzkich, o tęsknotach, uczuciach rozmaitych, szczęściu i tragedii, międzyludzkiej chemii i miłości. Jan Poprawa w jednym z artykułów chyba najpiękniej i najtrafniej podsumował jego twórczość: „Wołek to kosmos uczuć pojedynczego człowieka”.W magicznym mikrokosmosie ludzkich uczuć zakorzenieni są bohaterowie Dużych chłopców. Dwadzieścia wierszy, mistrzowskich miniatur poetyckich, składa się na niezwykłą opowieść o człowieku. Świat dużych chłopców jest słodko – gorzki. Bohaterów łączy podobny sposób patrzenia na świat, podobna wrażliwość i życiowe niedopasowanie. Spotykają się, aby wyśpiewać o miłości (a bardziej o jej braku), o samotności, o tym, że coś minęło bezpowrotnie…
 
Spektakl powstaje w koprodukcji z Och – Teatrem Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

Obsada i twórcy spektaklu

Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Tacy duzi chłopcy (Teatr im. A. Mickiewicza, Częstochowa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Tacy duzi chłopcy.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Tacy duzi chłopcy (Teatr im. A. Mickiewicza, Częstochowa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Tacy duzi chłopcy (Teatr im. A. Mickiewicza, Częstochowa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Tacy duzi chłopcy (Teatr im. A. Mickiewicza, Częstochowa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Tacy duzi chłopcy (Teatr im. A. Mickiewicza, Częstochowa).
Polecamy
Ostatnio czytane
Cezary idzie na wojnę
Spektakl "Cezary idzie na wojnę" na Festiwalu Fringe w Edynburgu

To jeden z lepiej przyjętych przez publiczność i krytyków spektakli teatralnych minionego sezonu.

Osy - spektakl
Dorociński, Boczarska i Chojnacki w spektaklu "Osy" w Och-Teatrze

To błyskotliwa, niezwykle przejmująca komedia o nietypowej strukturze.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.