Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

WOŚP 2020 w Częstochowie - znamy program wydarzeń

2020-01-02 11:50:21 | Częstochowa

12 stycznia 2020 w całej Polsce odbędzie się -  pod hasłem: „Wiatr w żagle - Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej” - 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zeszłym roku Częstochowa zebrała prawie 450 tysięcy złotych i wszyscy liczą, że w tym roku uda pobić się ten fantastyczny wynik. W końcu zbiórka jest dla tych najmłodszych i najbardziej bezradnych.

28 wosp plakat

Fundusze które uda się zgromadzić podczas tegorocznego finału WOŚP zostaną przekazane na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie najmłodszych pacjentów. Aby te operacje były skuteczne i bezpieczne potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne (m.in.: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe). Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych i zakładów diagnostyki obrazowej. Tegoroczny cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane jest nabycie inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

W częstochowskim sztabie WOŚP przygotowania do Finału trwały już od października. W związku z czym 12 stycznia mieszkańcy miasta mogą liczyć na niedzielę pełną atrakcji: fantastycznych koncertów, licytacji unikatowych przedmiotów, smakowania pysznej grochówki i przede wszystkim doskonałej zabawy. O godz. 11.00 warto będzie pojawić się na Placu Biegańskiego, żeby pokibicować 150 biegaczom, którzy po raz ósmy pobiegną w Częstochowskim Biegu „Policz się z cukrzycą”. Pół godziny później z Placu Daszyńskiego ruszy dziecięca Parada Serc. Najlepiej pojawić się na niej z własnymi instrumentami i własnoręcznie wykonanymi serduchami, bo plan jest taki, żeby wspólnie pohałasować! Paradę uświetnią animacje taneczne Pana Maćka, a także występ Elisy, złożony z przepięknych piosenek dla dzieci. Z kolei  o godz. 13.00 rozpocznie się sprzedaż wyjątkowych wielkoorkiestrowych gadżetów, które z pewnością będą świetną pamiątką z tegorocznego Finału.

Oczywiście w tym roku nie zabraknie również doskonałych koncertów. O muzyczne tło zbiórki zadbają zespoły: Rastafajrant, PasiBrzuchy, Pogoria, Zouzy. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast zespół Tabu. Powstał on w 2003 roku - z inicjatywy Rafała Karwota oraz Marcina Suchego - i przez ostatnie 16 lat konsekwentnie podbijał serca fanów swoim energetycznym reggae, mocną sekcją dętą i charyzmą sceniczną. W ich muzyce można usłyszeć również ska i elementy bałkańskie. Tabu ma na koncie pięć studyjnych albumów („Jednosłowo”, „Salut”, „Endorfina”, „Meteory”, „Sambal”), setki zagranych koncertów i tysiące przejechanych kilometrów w trasie po całej Polsce. Są jak wielka rodzinna machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa. To właśnie oni zaprowadzą nas o godz. 20.00 ku obowiązkowemu Światełku do Nieba!

XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Częstochowie to również liczne imprezy towarzyszące, odbywające się poza ścisłym centrum miasta. Między innymi VII Śląska Integracja Terenowa, czyli jedna z największych w Polsce imprez offroadowych pod szyldem WOŚP. Ponadto tego dnia będzie można wziąć udział w paintballu, wyjść na kręgle, a nawet postrzelać na strzelnicy! Szczegółowe informacji można znaleźć na stronie www.wosp.czest.pl i na profilu FB częstochowskiego sztabu WOŚP.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: 12 stycznia, koncerty, zbiórka, 28 finał
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wolontariuszki 28. Finału WOŚP
29. Finał WOŚP zagra mimo pandemii. Rusza rejestracja sztabów

Mówiąc krótko - wszyscy w blokach startowych, wszyscy, mimo pandemii, chcą zorganizować kolejny Finał i kolejny raz chcą z nami zagrać - zapowiada Jurek Owsiak.

37 respiratorÃłw od WOŚP
WOŚP kupuje respiratory dla polskich szpitali

Urządzenia trafią do szpitali w całej Polsce z tzw. II linii walki z epidemią, a więc szpitali postawionych przez wojewodów w stan podwyższonej gotowości.

Fundacja WOŚP a koronawirus
Akcja Fundacji WOŚP w obliczu walki z koronawirusem

Wszystkie ręce na pokład! To hasło, nawiązujące bezpośrednio do ostatniego Finału WOŚP, aktualne jest również teraz.

Polecamy
Jerzy Owsiak - WOŚP
Jerzy Owsiak osobiście podziękuje każdemu darczyńcy [WIDEO]

Pomagaj i zobacz spersonalizowane wideo!

Razem przeciw mowie nienawiści
Ja nie hejtuję, ja rock'n'rolluję - WOŚP przeciw mowie nienawiści

Musimy trafiać do młodych ludzi, to od tego trzeba zacząć - przekonuje Jurek Owsiak.

Polecamy
Ostatnio dodane
Wolontariuszki 28. Finału WOŚP
29. Finał WOŚP zagra mimo pandemii. Rusza rejestracja sztabów

Mówiąc krótko - wszyscy w blokach startowych, wszyscy, mimo pandemii, chcą zorganizować kolejny Finał i kolejny raz chcą z nami zagrać - zapowiada Jurek Owsiak.

37 respiratorÃłw od WOŚP
WOŚP kupuje respiratory dla polskich szpitali

Urządzenia trafią do szpitali w całej Polsce z tzw. II linii walki z epidemią, a więc szpitali postawionych przez wojewodów w stan podwyższonej gotowości.

Konkurs Ziaja
Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).