Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wynik niegodny finału

2011-06-17

Zawodnicy Posnanii Posnań wypunktowali Rugby Club Częstochowa w rozegranym w niedzielę meczu finałowym II ligi rugby.

Mecz w stolicy Wielkopolski zakończył się wynikiem 41:7 dla miejscowych, jednak obserwatorzy widowiska podkreślali wysoki jak na tę klasę rozgrywek poziom spotkania. Rugby Club Częstochowa mimo iż zajął drugie miejsce w swojej grupie w rozgrywkach regionalnych, otrzymał szansę gry w finale ze względu na wycofanie się drużyny BBRC Łódź. Ponieważ nie stawiła się także żadna z ekip z regionu kujawsko-pomorskiego, turniej finałowy przybrał formę meczu między II zespołem Posnanii i RC Częstochowa.

Częstochowianie dysponowali optymalnym składem, zabrakło jedynie wciąż leczącego kontuzję Kamila Skowrona. Już w pierwszych minutach nasz zespół zepchnął gospodarzy w stronę własnego pola przyłożeń, jednak szansa na zdobycie punktów została zmarnowana dzięki konsekwentnej grze doskonale broniących się przeciwników. Również dalsza część meczu toczyła się z lekką przewagą terytorialną częstochowian. Było to wynikiem dużej ilości rzutów karnych, jakie powodowali miejscowi zawodnicy, po których Mateusz Nowak przenosił grę dalekimi wykopami w aut. Mimo to, nasz zespół nie potrafił posiadania piki skutecznie wykorzystać i przedrzeć się przez stabilną linię obrony poznaniaków. Wystarczająco miejsca na skrzydłach potrafili za to znaleźć dla siebie gracze Posnanii, którzy kilkukrotnie znaleźli tędy drogę do przyłożeń. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się ich pewnym prowadzeniem 17:0.

Jeszcze w trakcie pierwszej częsci gry z powodu odnowienia urazu boisko opuścił Maciej Gnych, a jego miejsce zajął Iain Alexander.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. W tumanach kurzu unoszących się nad przesuszonym i nieco piaszczystym boiskiem kolejne cztery przyłożenia zanotowali zawodnicy Posnanii. W końcowej części spotkania to jednak znów częstochowianie przycisnęli mocno gospodarzy na ich własnym polu obronnym. Honorowe przyłożenie zdobył Michał`Krzypkowski, który następnie skutecznie podwyższył.

Pozytywem niedzielnego meczu w zespole częstochowskim była skuteczna obrona piłki w przegrupowaniach, a także w miarę dobra organizacja w ofensywie. Zawiodła natomiast zupełnie formacja ataku, która zarówno słabo broniła jak i nie stanowiła zagrożenia w akcjach ofensywnych. Z taką grą nie było szans pokonać młodych zawodników Posnanii, których linia obrony była zorganizowana znacznie lepiej niż w przypadku pozostałych drużyn, z którymi miał okazję mierzyć się Rugby Club Częstochowa w rozgrywkach drugiej ligi.

Po meczu zawodnikom obu drużyn wręczono medale za mistrzostwo i wicemistrzostwo II ligi rugby, choć nie da się ukryć, że w tym przypadku srebro to raczej dla naszej drużyna nagroda "na zachętę" i uhonorowanie chęci do jak najczęstszej rywalizacji.

Posniania Poznań - Rugby Club Częstochowa 41:7 (17:0)
Punkty dla RCC: Michał Krzypkowski - 7 (1P, 1pd)
RCC: Królak (Darowicki), Weżgowiec, Balsam (Szymczyk), Dróżdż, Sterna, Fikus, Jakubczak (Sznober), Krzypkowski - Nowak - Mitek - Konefał, Rokosz, Gnych (Alexander), Szczerba (Ociepa), Masalski

AB, Biuro Prasowe RCC

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama